Cei mai buni, dintre cei mai buni

Campionatul National Karate Kyokushinkai Junior - 10 martie 2012 Bistrita Nasaud

Takeda Club si Kamakura Dojo au participat la Campionatul National Karate Kyokushinkai Full Contact Juniori Bistrita Nasaud care a avut loc in data de 10 martie 2011 cu un lot format din 12 luptatori.

La acest campionat au participat 260 de sportivi din toata tara. Competitia a fost la un nivel ridicat si toate cluburile au avut dorinta de a castiga o medalie.In acest campionat au fost meciuri, de un inalt nivel tehnic cu multe KO,dar si un campiont unde sportivi nostri s-au slefuit pentru urmatoarele campionate care ii asteapta.Takeda Club si Kamakura Dojo au reusit sa vina acasa cu 7 medalii, dupa cum urmeaza:

  • Rosu Flavian --> +75kg 17/18 ani Locul 1 -> aur
  • Dragan Gabriel --> -50kg 13/14 ani Locul 1 -> aur
  • Trifan Robert --> +75kg 17/18 ani Locul 2 -> argint
  • Olteanu Alex --> -60kg 17/18 ani Locul 2 -> argint
  • Daminescu Valerian --> -75kg 17/18 ani Locul 3 -> bronz
  • Neculai Ionatan -->-60kg 17/18 ani Locul 3 -> bronz
  • Ursu Emilian --> +60kg 17/18 ani Locul 3 -> bronz

Dupa aceasta reusita, lotul IBK Romania se pregateste pentru Campionatul National de Karate Kyokushinkai de kata si kumite, juniori si seniori, care va avea loc la Targu Mures in data de 03 Aprilie 2012.Este cunocut faptul ca in Piatra Neamt este un centru foarte puternic de kyokushinkai Karate Full Contact recunoscut in primul rand pe plan International decat la noi ,cele doua cluburi find afiliate la cele mai puternice federatii de full contact din lume.Le multumim pe aceasta cale tuturor celor care au fost alaturi de noi, sponsorilor,parintilor si tuturor fanilor de full contact din orasul Piatra Neamt.

Le dorim sportivilor nostri mult succes in anul competitional care urmeaza, un an cu multe competitii , atat pe plan national, cat si international.

Presedinte Takeda Club,
Ionel Ionita